SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Zdravím,
váhám při určení metody svaření kořene v tlakové láhve, která bude pod tlakem 10 MPa. Chtěl bych kořen svařit SAW (automat pod tavidlem) s podložkami. Nevím ovšem jak klást housenky v jakém sousledu. A nebo použít 111 na svaření kořenů a zbytek svaru dovařit automatem. Šířka stěny je 40 mm, proto volím automat pod tavidlem.
Děkuji za rady.
Offline
Kombinovat metodu SAW se 111 sice je možné, ale moc často se nepoužívá. Maximálně se metodou 111 stehuje. Já bych doporučil, pokud je svár přístupný, svaření SAW na Cu podložce s mezerou cca 4 mm a s aglomerovaným tavidlem s co největší bazicitou. Zbytek sváru svařovat do úzkého nebo normálního úkosu 2 x na střed úkosu a jednou po každé straně. Tím by mělo být 40 mm tloušťky vyplněno. Při širším úkosu vrchní vrstvu vařit housenkami od jedné strany na druhou. Ne střídavě. Je možné i použití rozkyvu.
Offline
Použití kombinace metod 111+121 bych se vůbec neobával. Je to běžná praxe. V případě nepřístupného kořene, kde není možné kořen z opačné strany vybrousit nebo vydrážkovat, se používá i kombinace 141+111+121 nebo 141+121. Vhodný postup závisí na přístupnosti kořene.
Offline
Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit jakým přídavným materiálem zavařit plech P50 z oceli P265GH a plech P30 z oceli S235JR? (nejlépe metodou 135)
Jaké hodnoty předehřevu a interpass teploty je nutné dodržet? Je tento případ běžný, nebo spíš vyjímka?
Předem děkuji za odpověď.
Offline