SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
![]() |
Nejste přihlášen(a)
Zdravím.
Dá se s WLSP 315 v sériovém stavu vařit hliník? Co případně je nutno předělat?
Offline
treba kupit hlinikovy drot, najlepsie AlMg5 1mm a vymenit flasu s CO2 za cisty argon.. pokial je tam ocelovy bovden a je cisty a nedrhne, moze tam ostat, a aj kladky mozu ostat klasicke V.. Kto chce, nech si tam kupi miesto oceloveho bovdenu teflonovy pripadne aj kladky U. Treba si dat pozor, aby bol bovden hned za kladkami a aby tam nebola napriklad 5mm medzera. No a spicky na hlinik a hubicu NESTRIEKAT pri praci ziadnym separatorom. Pritlak kladiek treba citlivo nastavit tak, aby pri vylete drotu zo spicky sa dal drot zastavit prstami. No a nakoniec zvarat s nepokrutenym kablom horaku.
Samozrejme parametre su uplne niekde inde ako pri zvarani ocele. Je dobre zvarat na vyssich posuvoch.
Editoval vyrobca (29-07-2019 17:54:35)
Offline
Děkuji za odpověď a ještě drobnost ohledně plynu. Když to není čistý argon ale je tam 18% CO2, je to problém?
Offline
Ar s 18% CO2 je směs na svařování "černých" ocelí. Al s tím svařovat nejde. Stačí se vždy podívat do katalogu na podmínky svařování se zvoleným přídavným materiálem - drátem podle svařovaného materiálu.
Offline
Mockrát děkuji za odpovědi.
Offline
jirkati napsal(a):
Ar s 18% CO2 je směs na svařování "černých" ocelí. Al s tím svařovat nejde
Oblouk to chytí, ale nelze to považovat za svár... To je jako svařovat MMA s oklepanou elektrodou (bez ochrany)...
Offline
tohle by mě taky zajímalo jelikož tento stroj vastním, cosi se mi zdá že se musí přehodit kabely kvůli polaritě?
na ocel se používá polarita nepřímá to znamená na materiál se připojuje kostra mínus pól "-" a na elektrodu to jest do hořáku je lus pól "+" a na hliník přesně naopak
https://www.mmspektrum.com/clanek/svaro … ynech.html
Citace:
Svařování hliníku metodou MIG
MIG (Metal Inert Gas, svařování tavící se elektrodou) je opět velmi rozšířenou metodou, stále přezdívanou „céóčko" podle prvního ochranného plynu, který se kdysi na těchto strojích používal. U této metody hoří elektrický oblouk mezi odtavující se drátovou elektrodou, která je zároveň přídavným materiálem. Tato elektroda o průměru od 0,6 do 1,6 mm (typicky 1,2 mm) je namotána na cívce a pomocí kladkového podavače, bowdenu a kontaktní trysky, kde získá elektrické napětí a proud, je vedena do oblouku, respektive u krátkého oblouku až do tavné lázně. Hubicí, která je umístěna centricky ke kontaktní trysce, je do procesu přiváděn ochranný plyn, většinou na bázi argonu. Pro hliník i zde platí několik specifik oproti oceli.
Zdroj musí být vhodný pro svařování hliníku, tzn. musí mít možnost změny polarity tzv. čištění. Protože hliník je měkký, bývá vybaven čtyřkladkovým podavačem a bowden má teflonovou vložku. Pokud se žádá svařování menších tlouštěk, měl by zdroj být vybaven pulzací. Standardně se hliník svařuje sprchovým procesem, zkratový proces má nižší stabilitu, ale záleží též na plynu, jak pojednáme níže.
Jako ochranný plyn se používá čistý argon nebo u větších tlouštěk jeho směs s heliem. Oproti svařování oceli je průtok ochranného plynu vyšší - cca 16 až 20 l.min-1 (pro PM průměru 1,2 mm), dle použitého svařovacího proudu. Použije-li se směs s heliem, které je velmi lehké, jsou spotřeby až dvojnásobné.
Offline
Kramlik - polaritu pri zvarani hliniku metodou MIG naozaj netreba.. Pri tejto metode nejake cistenie hliniku neexistuje. Pulz tak tiez nie je podmienka. Netreba mat dokonca ani MAG invertor, staci obycajna jednoducha dvojkladkova odbocka. Naozaj..
Offline
No já vařím na dvou kladce a nic se nepřehazuje. jen ten argon minimálně 4,6 a drát si dej AL MG je tvrdší. AL SI je opravdu měký a motal se mi .Kladky v pohodě ani se nic nedeformovalo . Jen jak není hned zápal a jako to trochu drcne je pruser. To by jsi musel mít vše sto procent čisté bez oxidu. Já beru ALMG a nemám problém. No a prúvlak o číslo větší. Jo a dúležité hořák musí být opravdu silný ,jinak shoří To teplo tam opravdu je velké.
Offline