SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 03-07-2019 16:49:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Tupé svary

Přesně. U nás v práci je to stejné. Když kouknete na výkres, tak to co vyrábíme nejde udělat. Upozorníte na to a jste za největšího debila vy. Výkresy kreslí chlápek který svařování vůbec nerozumí, to je potom těžké.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#27 03-07-2019 20:37:24

M0040
Člen
Registrovaný: 20-03-2017
Příspěvky: 25

Re: Tupé svary

No jo, jenže ne každý případ je stejný a mince má vždy dvě strany :-) a není to někdy jednoduché, člověk neustále stojí mezi dvěma stranami, dostává kapky od vedení a neustále se dohaduje s chlapama na dílně, kdo nezkusil neví :-) dříve jsme tam měli opravdu odborníka, který vždy dokázal problém vyřešit, dnes je to s nýnějším kvalitářem těžší...

Offline

 

#28 03-07-2019 22:57:22

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Tupé svary

to sou věci, no je to o tom že já co sem byl na mostárně (už to píšu podruhý) tam každý začínal tím že zkušenějším nejdřív držel metr nosil svačinu, za trest dostak karbošku a hybaj brousit, pak když staršina uznal že by se mohl hodit na něco důležitějšího tak se mu nechal udělat svářečák a paličský průkaz a postupoval dál a dál a takto přesně začínal i mistr, byl to starej dědek ubrblanej (ale to já sem taky big_smile ) ale jinak věděl přesně co a jak má nebo nemá vypadat a co je potřeba udělat aby to bylo takový nebo makový, dnes mistr výroby má 20let a co může takový člověk ať je schopný jak chce vědět, no když ho to nikdo nenaučil tak určitě toho moc nebude, pokud má snahu tak se snad časem naučí

no nic M0040, tak se uč ať neumřeš blbej

Editoval Kramlik (03-07-2019 22:57:53)

Offline

 

#29 04-07-2019 06:56:19

M0040
Člen
Registrovaný: 20-03-2017
Příspěvky: 25

Re: Tupé svary

Kramlik napsal(a):

to sou věci, no je to o tom že já co sem byl na mostárně (už to píšu podruhý) tam každý začínal tím že zkušenějším nejdřív držel metr nosil svačinu, za trest dostak karbošku a hybaj brousit, pak když staršina uznal že by se mohl hodit na něco důležitějšího tak se mu nechal udělat svářečák a paličský průkaz a postupoval dál a dál a takto přesně začínal i mistr, byl to starej dědek ubrblanej (ale to já sem taky big_smile ) ale jinak věděl přesně co a jak má nebo nemá vypadat a co je potřeba udělat aby to bylo takový nebo makový, dnes mistr výroby má 20let a co může takový člověk ať je schopný jak chce vědět, no když ho to nikdo nenaučil tak určitě toho moc nebude, pokud má snahu tak se snad časem naučí

no nic M0040, tak se uč ať neumřeš blbej

myslím, že kvalita a hodnocení svarů je práce především svářecího inženýra a kvalitáře, ale líbí se mi, jak mě označuješ jako blbce po jednom dotazu na internetu, diky moc :-)

Offline

 

#30 04-07-2019 09:10:21

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Tupé svary

Kramlik napsal(a):

to sou věci, no je to o tom že já co sem byl na mostárně (už to píšu podruhý) tam každý začínal tím že zkušenějším nejdřív držel metr nosil svačinu, za trest dostak karbošku a hybaj brousit, pak když staršina uznal že by se mohl hodit na něco důležitějšího tak se mu nechal udělat svářečák a paličský průkaz a postupoval dál a dál a takto přesně začínal i mistr, byl to starej dědek ubrblanej (ale to já sem taky big_smile ) ale jinak věděl přesně co a jak má nebo nemá vypadat a co je potřeba udělat aby to bylo takový nebo makový, dnes mistr výroby má 20let a co může takový člověk ať je schopný jak chce vědět, no když ho to nikdo nenaučil tak určitě toho moc nebude, pokud má snahu tak se snad časem naučí

no nic M0040, tak se uč ať neumřeš blbej

enem, ze v dnesnej dobe uz tento system nefunguje

- mame genitalno-perfektny eurosystem vzdevania a kontroly zvarania - to co sice fungovalo ale bolo strare, bolo automaticky oznacene za zle a nevyhovujuce.....
- fluktuacia zamestnancov, kadejake agentury, svarcsytem - v tomto prostredi je nemyslitelne aby nieco podobne fungovalo
-majster/partak je dnes chudak, na ktoreho si kazdy na dielni, co ma v háji dieru otvara hubu (raz nejaky "nedotknutelny" lavoruk s vazbou na vedenie, raz nejaky kuchar so este vlhkym zvaracim certifikatom a neskutocnym egom, ktoremu sa pri pohlade na uhlovu brusku zjezia vsetky chlpy...)
vedenie mu samozrejme nepomoze, lebo klobuky, z ktorych sa dal este obcas vytiahnut sikovny zamocnik/zvarac uz proste nie su....., takze "tahaju", co ma 2ruky a 2nohy - to musi stacit a zakazky a terminy treba stihnut
- vies o nejakej firme (vratane velkych), ktorej vedenie by malo zaujem vychovavat si ludi uz od ucnovskeho veku? ja o ziadnej neviem - "ved agenturni pracovnici su "lacnejsi" a komu sa nepaci, vie kde je brana...." big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (04-07-2019 09:54:38)

Offline

 

#31 04-07-2019 11:37:15

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Tupé svary

M0040 napsal(a):

myslím, že kvalita a hodnocení svarů je práce především svářecího inženýra a kvalitáře, ale líbí se mi, jak mě označuješ jako blbce po jednom dotazu na internetu, diky moc :-)

prosim mistře, není zač big_smile
(ale lízat dírku ti teda nebudu, nemám na to čas ani náladu, musím jít rafnout do pracek flexu a jít si připravit nějaké železa na svařování, nějaké stroje pro naše milé zemědělce aby měli čím pracovat wink jo a ještě mi došel kyslík v autogénu tak musim zajet koupit)

apropo nějaké řezné kotouče do flexy 230, ty co mám se vlní a po prořezu do hloubky asi 2cm přestanou řezat co todle je za mrchy .. nebo je to normální?

rcp napsal(a):

enem, ze v dnesnej dobe uz tento system nefunguje

- mame genitalno-perfektny eurosystem vzdevania a kontroly zvarania - to co sice fungovalo ale bolo strare, bolo automaticky oznacene za zle a nevyhovujuce.....

no přesně tak, co bylo dobrý se zlikvidovalo spolu s tím špatným a zůstalo jen to nejhorší, dřív každá větší fabrika měla svoje učiliště, dnes učiliště jsou ale ani neví co mají učit a ono vlastně ani není koho hlavní je to že není zájem dnes mladí tak fejbuk chytrej telefon a píčoviny..

musím to částečně uvést na pravou míru aby se mě neřadilo mezi nějaké penzisty kteří kdákají jak bylo za komančů blaze, to já až tolik posoudit nemohu ikdyž si to teda myslím, beru to podle rodičů kteří jako zaměstnanci v místním kravíně se dobře měli, všechno mělo svůj řád všechno fungovalo byla jistota, to až do roku 1988 kdy se krávy odstěhovali kvůli rekonstrukci kravína a bohužel už se nikdy nevrátili protože přišel listopad 89, sice stávali do práce ve 2hodiny ráno ale peníze byli, banány a pomeranče taky na dovolené sme byli každý rok sice jen na Slovensku v Tatrách v Piešťanech a tak různě, no ale nám to stačilo, já k moři ani nikam do žádné zadnice jezdit nepotřebuju abych tam chytl ňákej ajc jak říkala Kelišová tongue
ale to o čem mluvím zážitky z mostárny to je z roku asi 1998 kdy se to tam maličko posralo kdy vyházeli spoustu zaměstnanců kvůli nějaké krizi nebo co a od té doby to tam stojí za prd ikdyž se tam vyrábí dál tak ten systém už tam moc nefunguje protože je tam spoustu mongolců ukrajinců a jiných neumětel prostě plno idiotů atd, to zase vím od pána který tam zůstal a když pak sem se ho ptal jestli kdybych se chtěl vrátit tak že není problém přijímají nové zaměstnance ale jedině k mongolcům ke koštěti a karbošku do pracek a možná někdy zpět k zámečníkům to když by se trefilo a někdo onemocněl na dýl nebo odešel do důchodu, no tak nic a šel sem k soustruhu jinam..

Editoval Kramlik (04-07-2019 12:05:34)

Offline

 

#32 04-07-2019 19:32:15

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Tupé svary

rcp napsal(a):

- vies o nejakej firme (vratane velkych), ktorej vedenie by malo zaujem vychovavat si ludi uz od ucnovskeho veku? ja o ziadnej neviem big_smilebig_smilebig_smile

Vítkovické železárny (bývalé VŽKG) Ostrava. Jejich bývalé odborné učiliště je dnes Vítkovická střední průmyslová škola Mají v tom dlouhou tradici. Vždy měli kolektiv pedagogů srdcařů. Jsem rád že to nepustili dole vodou jako hromada jiných fabrik. Přesto jsem přesvědčený, že to je spíše výjimka a že to má svoje ale...

Editoval Welda (04-07-2019 19:49:46)


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#33 04-07-2019 21:28:15

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Tupé svary

Welda
to je ale učiliště, proč tam píšou průmyslová škola ?? To se asi ve Vítkovicích stydí za starý název ... smile  ))


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#34 04-07-2019 22:11:19

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Tupé svary

Učiliště to bylo, když se tam učili učni. To znamená ukončení učebního oboru učňovskýma zkouškama. Pokud tam jsou studenti, studují průmyslové obory zakončené maturitní zkouškou, pak je to asi průmyslová škola. Ale vždyť to je jedno. Už před 45 lety tato škola  měla svou hvězdárnu, kinosál, plavecký bazén, sportovní halu, fotbalový stadión, fotbalové hřiště, tenisový kurt, tělocvičnu, nafukovací víceúčelovou sportovní halu, pět paneláků pro ubytování žáků a pro různé kroužky, dílny se vším co tě napadne v každém Vítkovickém závodě, svoji dechovku, bigbít, pěvecký sbor, svůj oddíl skoro v každém sportovním odvětví, rekreační zařízení  a mnoho dalšího co si momentálně nevzpomenu. Možná že se za něco stydí, ale neumím si představit za co.


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#35 04-07-2019 22:41:00

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Tupé svary

Už je to dávno, možná desítky let jsem dodával uz. systém do smíchovské strojní průmyslovky, potom změnili název na smíchovskou průmyslovku.
Taky se asi styděj za slovo strojní ...

No já koukám na stránky učiliště v Hloubětíně (co jsem za komoušů prošel) a za mě to bylo elektrotechnické učiliště, kde se učili 3 i 4 letý
obory (ty byly s maturitou) a dnes je z toho Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky
o učňáku ani zmínka, takže doba se mění a já to akceptuji ... smile

Editoval milosak (04-07-2019 22:58:20)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#36 04-07-2019 23:15:38

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Tupé svary

milosáku píšeš o areálu nad Smíchovským nádražím?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#37 04-07-2019 23:28:36

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Tupé svary

Ta smíchovská prumyslovka je na adrese Preslova 72/25, Praha 5 - Smíchov , ale ten areál co myslíš je bývalý ČKD naftový motory,
tam jsem měl 10 let svojí dílnu viz moje foto v nicku , to si pleteš ... smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#38 05-07-2019 12:41:03

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Tupé svary

učiliště Stavokonstrukce Vyškov

vedle učiliště bývalé OSP sic funguje ale místo učení se prostory prodali a je z teho ubytovna pro bezďáky, no prostě všeko to de do ...

Offline

 

#39 05-07-2019 13:17:57

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Tupé svary

Kramliku
Jen aby ses nedivil, třeba bezďáci rafnou flexu do pazour a budou hákovat, jak vzteklí ... big_smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#40 06-07-2019 00:27:01

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Tupé svary

Welda napsal(a):

rcp napsal(a):

- vies o nejakej firme (vratane velkych), ktorej vedenie by malo zaujem vychovavat si ludi uz od ucnovskeho veku? ja o ziadnej neviem big_smilebig_smilebig_smile

Vítkovické železárny (bývalé VŽKG) Ostrava. Jejich bývalé odborné učiliště je dnes Vítkovická střední průmyslová škola Mají v tom dlouhou tradici. Vždy měli kolektiv pedagogů srdcařů. Jsem rád že to nepustili dole vodou jako hromada jiných fabrik. Přesto jsem přesvědčený, že to je spíše výjimka a že to má svoje ale...

To  je už  dávno minulost. Tam se potom  dostal  nějaký  Světlík, který  ještě v roce tuším 2014 v Gongu veřejně blábolil o tom, že přijali tisíc lidí včetně vyučenců z takových škol  a do roka jim u nich zůstalo  5 protože lidi nechtějí  pracovat. A za nějaké  2 - 3 roky se ukázalo, že Světlík se svou VMG ( Vítkovice machinery group) zaťal  do  státních  záruk  sekeru  ve výši 17 miliard,  za krach  projektu elektrárny na uhlí v Turecku.  A pak  se VMG začalo  sypat  jak  domino....

Offline

 

#41 06-07-2019 01:51:39

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Tupé svary

Tak to je pěkně v   /   (I)   \     nemám slov.
                          /     /\     \


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#42 06-07-2019 08:56:13

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Tupé svary

Doporucujem pisat celu pravdu, ludia nechcu pracovat za tu almuznu.

Vramci vtipu. Hladam plat, pracu uz mam.

Offline

 

#43 07-07-2019 08:30:36

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Tupé svary

Dobrý den,Kramliku,vy jste z Vyškova?Spoustu mých známých se tam vyučilo:)


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#44 07-07-2019 14:23:20

waltr
Člen
Registrovaný: 19-03-2012
Příspěvky: 178

Re: Tupé svary

momák napsal(a):

Dobrý den,Kramliku,vy jste z Vyškova?Spoustu mých známých se tam vyučilo:)

Podle toho žemluví o mostárně tak nejspíš Prostějov a okolí,bývalé železárny PV


Einhel 160 plus usměrňovač domácí výroby, Povermat MIG 212 synergy puls
Stahlwerk AC/DC plasma WIG 200P S, KWX 73
Autogen velký a malý s PB

Offline

 

#45 07-07-2019 14:53:05

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Tupé svary

já sem přesně mezi, od nás jezdí autobus do Vyškova i do Prostějova

Offline

 

#46 07-07-2019 16:06:59

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Tupé svary

Tak to od sebe nebudeme daleko:)


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče